تصفیه آب

 تصفیه آب برای آشامیدن، از دو هزار سال پیش از میلاد مسیح مرسوم بوده است.

تاریخچه تصفیه آب طبق متون سانسکریت و یونان باستان به 2000 سال قبل میلاد مسیح باز میگردد و در آن متون روش های تصفیه آب  توضیح داده شده است.

مردم در آن زمان میدانستند که حرارت دادن به آب باعث خالص شدن آن میشود. همینطور از فیلترهای شنی و گرانولی برای تصفیه استفاده میکردند.

تصفیه آب آشامیدنی در دنیای امروز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افزایش روزافزون جمعیت و رشد صنایع مختلف باعث وارد شدن آلاینده های مضر به آب آشامیدنی شهری شده است.

تصفیه آب

کمتر از ۱۰۰ سال پیش مردم با خیال راحت آب را از چاه های عمیق استخراج می کردند و بدون هیچگونه نگرانی می نوشیدند. اما امروزه سالم سازی و تصفیه تبدیل به یک ضرورت شده است.

تصفیه آب به مجموعه روشها و فرآیند هایی گفته می شود که باعث جدا سازی مواد محلول از آب می گردد و  کیفیت آب را بهبود می‌بخشد تا آن را برای یک هدف خاص مناسب‌تر سازد.

در فرآیند تصفیه، مواد شیمیایی نامطلوب، آلاینده‌های بیولوژیکی، جامدات معلق و گازها از آب آلوده حذف می‌شوند و آب خروجی برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

آب آشامیدنی استاندارد به طور کلی آبی است که بی رنگ، بی بو و با طعم مطبوع و گوارا که مصرف آن حتی در دراز مدت هم به لحاظ عاری بودن از مواد مضر، ضرری برای سلامتی مصرف کننده نداشته و خسارتی به تجهیزات انتقال، توزیع و مصرف وارد نیاورد.

قیمت تصفیه آب

اهداف تصفیه

۱- جدا کردن مواد معلق در آب مثل آشغال و غیره

۲-خالص کردن آب از باکتری و آلوده کننده‌های ریز

۲- حذف عوامل بیماری زا (میکروب ها ، املاح زیان اور)

۳- برطرف کردن بو و کدورت آب

۴- حذف سختی آب

۵- حذف شوری آب

با توجه به شرایط و کیفیت منبع آب، فرآیندهای متفاوتی جهت تصفیه صورت میگیرد و پکیج های مختلفی ارائه می گردد.

پکیج های تصفیه آب  شرکت کمال صنعت

۱- آنالیز آب

۲- میزان آب مورد نیاز

۳- هدف استفاده از آب

لطفا به این مطلب رای بدهید
فهرست