SAND FILTER
SAND FILTER
sand filter
sand filter


فیلتر شنی تحت فشار  Sand filter : 

این پکیج ها جهت تصفیه فیزیکی آب های سطحی، فیلتراسیون مصارف آب اشامیدنی و صنعتی، حذف رنگ ها، تصفیه آب استخر ها و آب برگشتی برج ها ی خنک کننده مورد استفاده قرار می گیرند.

این دستگاه ها که در فرایند فیلتراسیون وظیفه ی حذف مواد معلق و شناور و سایر ناخالصی های معلق در آب را عهده دار است با کمک خلل و فرج موجود در بستر سیلیسی خود آن ها را محبوس می نماید.

طراحی سیستم به گونه ای است که تقریبا تمامی ذرات فیزیکی معلق در لایه های بستر به دام افتاده و آب استحصالی از این فرایند بدون کدورت خواهد بود.

تجمع ذرات فیزیکی معلق در بستر صافی عامل افزایش افت فشار گشته و نیاز به شستشوی فیلتر به روش BACK WASH را ضروری می سازد که پس از شستشو، سیستم قابل استفاده مجدد خواهد بود.

همچنین می توان از شیوه انعقاد سازی مواد معلق جهت حذف ناخالصی ها کمک گرفت . لازم به ذکر است در صورت بالا بودن کدورت و مواد معلق آب در بسیاری از مصارف از جمله تهیه آب شرب با شرایط اقلیمی متفاوت به مصارف صنعتی مانند دیگ بخار و … در ابتدای فیلتر شنی و بعد از آن تجهیزات تکمیلی دیگری قابل نصب خواهد بود.

مشخصات فنی فیلتر شنی تحت فشار: 

1- پوشش اپوکسی مخازن افقی و عمودی جهت حفاظت و افزایش عمر دستگاه

2- بستر سیلیس از لایه های مرغوب و دانه بندی شده با خلوص و سختی بالا جهت افزایش راندمان و طول عمر مفید بستر

3-بدنه این فیلتر ها به صورت استوانه ای شکل و از ورق فولادی با ضخامت های مناسب با قطرهای گوناگونی ساخته میشود و دارای دو عدسی در قسمت فوقانی و تحتانی می باشد .

4- مخازن تخت فشار ساخت این شرکت مجهز به شیر هواگیری , مانومتر به منظور نشان دادن فشار داخلی خواهد بود .

5- سیستم های آب پخش کن و آب جمع کن جهت یکنواختی آب و افزایش راندمان دستگاه.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست