تصفیه آب استخر

تصفیه آب استخر شامل یک سیکل مدار بسته است.

آب استخر توسط پمپ در سیستم تصفیه و تزریق مواد شیمیایی به گردش در می آید که این امر باعث می شود همواره آبی عاری از زباله، آلاینده و باکتری در استخر داشته باشیم.

در یک مدل مرسوم آب از دو یا چند خروجی کف استخر و چند اسکیمر که دور تا دور بالای استخر تعبیه شده است خارج شده و به سمت بخش تاسیسات تصفیه آب استخر حرکت می کند .

تصفیه آب استخر

تخلیه ی اصلی در پایین ترین نقطه ی استخر قرار گرفته و کف استخر به سمت آن نقطه شیب دار شده است.
اکثر آلودگی های جمع شده در کف استخر، از این قسمت تخلیه می شوند. برای جلوگیری از گرفتگی لوله ی خروجی، تخلیه کف همیشه با توری پوشیده می شود.

اسکیمرها وظیفه ی جمع آوری آب سطح استخر را دارند. این آب معمولا دارای مقدار قابل توجهی برگ، زباله های شناور و سایر آلودگی هاست .

فیلتراسیون آب یک فرایند صرفا فیزیکی است که ذرات معلق و ناخالصی های موجود در آب از آن جدا می شوند و در صورت عدم انجام این فرایند و راکد ماندن آب، میزان آلودگی در آب استخر سریعا افزایش می یابد.

با استفاده از پکیج تصفیه آب استخر علاوه به گردش در آوردن آب راکد می توان بخشی از آلودگی های موجود را جدا نمود.

لازم به ذکر است اصلی ترین معیار انتخاب این پکیج ظرفیت فیلتراسیون می باشد، به طوری که فیلتر شنی طراحی شده می بایست قادر باشد آب درون کاسه استخر یا جکوزی را برای استخر های سرباز در مدت 8 ساعت و برای استخر های سرپوشیده در مدت 6 ساعت به طور کامل سیرکوله و تصفیه نماید.

قیمت تصفیه استخر

تصفیه شیمیایی آب استخر

کلر

کلر روش سنتی ضد عفونی استخر است که نه تنها باکتری ها را از بین می برد بلکه می تواند بقایای آلی را از طریق اکسیداسیون تجزیه کند.

کلر به صورت مایع وجود دارد، اگرچه معمولاً برای استخرهای خانگی استفاده نمی شود. کلر دانه ای استخر، که قبل از افزودن به آب استخر حل می شود. و قرص کلر استخر، که در یک فیدر کلر استخر شناور قرار می گیرد که به آرامی حل شده و سپس کلر را در استخر آزاد می کند. کلر ، در واکنش با آب استخر، اسید هیپوکلروس یا آنچه که کلر آزاد نامیده می شود، تولید می کند که در واقع همان چیزی است که آب را ضد عفونی می کند. اما، کلر آزاد در نور خورشید به سرعت تجزیه می شود، بنابراین سیانوریک اسید، که ترکیب را تثبیت می کند، به کلر اضافه می شود.

پس از تصفیه آب استخر با کلر ، باید مرتباً سطح آن را بررسی شود تا ببینیم آیا به مقدار بیشتری نیاز دارید یا خیر.

 

برم

برم، که معمولاً به صورت قرص برم آب استخر به همان روش کلر موجود است، مزایایی نسبت به کلر دارد.

در حالی که کلر با آلاینده ها ترکیب می شود و کلر موجود را تولید می کند، که بوی بدش و چشم و پوست را تحریک می کند، بروم برومامین تولید می کند که بی بو و بدون تحریک کننده است.

با استفاده از برم، نیازی به دوره درمان شوک مانند کلر ندارید و برم به سرعت کار می کند، بنابراین شناگران می توانند بلافاصله پس از اضافه کردن برم در استخر بپرند.

با این حال، برخی از اشکالات وجود دارد. برم در زیر نور خورشید تجزیه می شود، بنابراین برم خالص برای استخر های روباز که سایه دار هستند چندان موثر نیست. به همین دلیل، بسیاری از قرص های برم حاوی مقدار قابل توجهی کلر برای تثبیت آنها هستند. و برم گرانتر از کلر است.

در نتیجه، برم بیشتر برای استخرهای سرپوشیده و آبگرم استفاده می شود تا استخرهای روباز.

تجهیزات مورد نیاز برای تصفیه آب استخر 

1- پمپ
2-فیلتر شنی
3-تغذیه کننده های شیمیایی
4-سیستم تخلیه
5-سیستم برگشت
6-سیستم لوله کشی برای تجهیزات ذکر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست