سپتیک تانک فایبر گلاس  

سپتیک تانک فایبر گلاس یکی از انواع مدل های سپتیک تانک  است که جنس بدنه آن از الیاف شیشه ای فایبرگلاس، رزین و پلی استر می باشد.

فایبر گلاس ترکیبی از الیاف شیشه و پلیمر است که در آن از الیاف شیشه به عنوان ماده تقویت کننده (Reinforce) و از رزین های پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده می شود.

انواع رزین مورد استفاده در تولید فایبرگلاس  پلی استر، وینیل استر و اپوکسی ها می باشند.

پلی استرها در مقابل خوردگی ضعیف بوده ولی وینیل استرها در مقابل خورگی از استحکام بالایی برخور دارند. رزین های اپوکسی نیز در مقابل خوردگی و حرارت از مقاومت بسیار بالایی برخور دارند.

سپتیک تانک فایبر گلاس

سپتیک تانک ساده ترین و پر کاربرد ترین واحد در تصفیه فاضلاب به ویژه فاضلاب های بهداشتی –  انسانی است.

از نظر ساختمان سپتیک تانک مخزنی است که توسط حداقل یک دیواره یا بافل میانی به دو بخش نامساوی تقسیم شده است.

در بخش اول مواد و ذرات بزرگ ته نشین شده و در کف مخزن انباشته می شوند. چربی و روغن های شناور نیز بر روی سطح تجمع می یابند.

میکروارگانیسم های موجود در فاضلاب در شرایط بی هوازی بخشی از مواد آلاینده را تجزیه کرده و باعث کاهش بار آلودگی فاضلاب می گردد.

دیواره تعبیه شده بین ناحیه اول و دوم سپتیک تانک باعث ممانعت از عبور مواد ته نشین شده و چربی های شناور ناحیه اول به ناحیه دوم می گردد.

بدین صورت پساب زلال شده به بخش دوم منتقل شده و در نهایت پسآب از طریق یک لوله خروجی از سپتیک تانک خارج می گردد. پساب خروجی معمولاً وارد چاه جذبی می گردد.

فروش سپتیک تانک فایبر گلاس

حجم سپتیک تانک فایبر گلاس

میزان دبی فاضلاب تولیدی با توجه به نوع پروژه (مسکونی، تجاری، اداریو …) و با استفاده از استانداردهای معتبر برآورده شده و باتوجه به زمان ماند مورد نیاز جهت تکمیل فرآیند بیهوازی، با ظرفیت سپتیک تانک برآورده می شود.

شرکت کمال صنعت با توجه به ظرفیت و تعداد خط تولید امکان تولید انواع مخازن سپتیک تانک در جنس ها و ابعاد مختلف را دارا می باشد.

انواع سپتیک تانک فایبر گلاس

سپتیک تانک فایبرگلاس در دو مدل مدولار(FRP)  و GRP تولید می شود.

سپتیک تانک مدولار فایبر گلاس

سپتیک تانک مدولار فایبر گلاس بصورت مخزن SMC می باشد که از کنار هم چیدن پنلهای 1*1 ساخته می شود. این سپتیک تانک بیشتر در فضاهایی استفاده می شود که در نصب محدودیت وجود دارد و امکان انتقال یکپارچه سپتیک تانک میسر نیست.

سپتیک تانک فایبر گلاس GRP

سپتیک تاتک فایبرگلاس به صورت مخازن کامپوزیت و بصورت آماده در کاخانه تولید و به بازار عرضه می شود.
این نوع سپتیک تانک به هیچ عنوان قابلیت تغییر بعد از تولید را ندارند و همچنین میتوان آن را تا 27 متر زیر زمین بدون سازه نگهبان دفن کرد.

قیمت سپتیک تانک فایبر گلاس

مزایای سپتیک تانک فایبر گلاس

  1. قابلیت تولید در ابعاد دلخواه
  2. قابلیت مونتاژ در محل
  3. حمل و نقل آسان
  4. طول عمر طولانی
  5. ضد خوردگی

سپتیک تانک فایبر گلاس بیشتر برای پروژه هایی که امکان دفن سپتیک  وجود ندارد استفاده می شود و اکثر در محیطی بیرون از خاک جایگذاری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست