فیلتر بیولوژیکی فاضلاب 

فیلتر بیولوژیکی یکی از مهم ترین روش ها در تصفیه فاضلاب می باشد.  در بعضی از شرایط محیطی رعایت استانداردهای دفع پساب دقت بیشتری را می طلبد. توجه به امر تصفیه فاضلاب و حذف هرچه بیشتر آلاینده ها اهمیت مضاعف می یابد.فیلتر بیولوژیک آب

در این راستا، به کارگیری محیط ثابت رشد بیولوژیکی در فیلتر بیولوژیکی  فاضلاب مطرح می گردد. پساب خروجی از سپتیک تانک (ایمهاف تانک) اولیه را میتوان به صافی وارد نمود.

در این فیلتر  از مدیا P.V.C بهره گرفته شده است. مدیای به کاربرده شده در این مخازن، با ایجاد سطح مورد نیاز برای میکرو ارگانیسم ها شرایط لازم جهت تشکیل لایه بیولوژیکی و تصفیه زیستی فراهم می کند.

لازم به توضیح است عوامل بیولوژیکی  بر روی سطوح ثابت آن رشد کرده و بار آلی فاضلاب را که به صورت محلول می باشد مورد مصرف قرار داده و آلودگی فاضلاب را کاهش می دهد.

هرچه رشد بیولوژیکی بر روی این سطوح بیشتر شود راندمان تصفیه فاضلاب بهتر خواهد بود.قیمت فیلتر بیولوژیکی آب

از سوی دیگر، با استفاده از جریان رو به بالا (UP FLOW) در این گونه فیلتر ها از نیروی ثقل نیز کمک گرفته شده تا حتی الامکان در ته نشینی مکان کلوئیدی و سایر استفاده گردد.

با اعمال ضوابط طراحی مناسب در انتخاب سپتیک تانک ( ایمهاف تانک ) و فیلتر بیولوژیکی  مکمل می توان به کیفیت مناسبی در پساب نهایی دست یافت.

روی هم رفته، طراحی سیستم شما باید اطمینان حاصل کند که باکتری ها همه چیز مورد نیاز برای از بین بردن آلاینده ها را دارند، آنها اکسیژن کافی دارند، آنها در pH مناسب کار می کنند، آنها مقدار مناسب نیتروژن، فسفر و کربن و غیره دارند.

سیستم شما باید طوری طراحی شود که محیط را کنترل کند، بنابراین باکتری ها به طور طبیعی رشد می کنند و از آلودگی به درستی مراقبت می کنند، به این معنی که آب کثیف وارد شده و تصفیه شده و آب تمیز بیرون می آید.

جدول مشخصات فیلتر بیولوژیکی فاضلاب پیش ساخته بتنی

جدول مشخصات فیلتر بیولوژیکی فاضلاب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست