1. خانه
  2. >>
  3. محصولات تصفیه بی هوازی فاضلاب

سپتیک تانک

ساده ترین نوع تصفیه فاضلاب بهداشتی به روش بیهوازی
قیمت سپتیک تانک

تصفیه بی هوازی فاضلاب

تصفیه بی هوازی فاضلاب یک روش اثبات شده و کارآمد در مصرف انرژی برای تصفیه فاضلاب صنعتی است.

از باکتری های بی هوازی یا زیست توده ها برای تبدیل آلاینده های آلی یا (اکسیژن مورد نیاز شیمیایی) به بیوگاز در محیطی بدون اکسیژن استفاده می کنند.

میکروارگانیسم های بی هوازی فاضلاب به دلیل توانایی آنها در تجزیه مواد آلی موجود در پساب های صنعتی ، تبدیل آلاینده های آلی به بیوگاز (متان + دی اکسید کربن) و مقدار کمی از بیوسولیدها انتخاب می شوند.

بیوگاز غنی از انرژی می تواند برای تغذیه دیگ بخار و/یا حرارت و توان ترکیبی (CHP) برای تولید برق و گرمای سبز استفاده شود.

تصفیه بی هوازی فاضلاب مزایای متعددی نسبت به جایگزین های هوازی دارد

مصرف کم انرژی
مساحت راکتور کوچک
مصرف شیمیایی کمتر
کاهش هزینه های حمل و نقل لجن

تصفیه بی هوازی فاضلاب چیست

تصفیه بی هوازی فاضلاب نوعی تصفیه بیولوژیکی است که در آن از میکروارگانیسم های بیهوازی برای تجزیه و حذف آلاینده های آلی از فاضلاب استفاده می شود.

در حالی که سیستم های تصفیه بی هوازی ممکن است انواع مختلفی داشته باشند، به طور کلی شامل نوعی از واکنشگرهای بیولوژیکی یا مخزن هستند که قادر به حفظ محیط بدون اکسیژن مورد نیاز برای پشتیبانی از فرآیند هضم بی هوازی هستند.

فرایند تصفیه بی هوازی فاضلاب

فرآیند تصفیه بی هوازی فاضلاب شامل دو مرحله است: یک مرحله اسیدی شدن و سپس یک مرحله تولید متان ، و هر دو فرآیند در تعادل پویا رخ می دهد. در مرحله اولیه تشکیل اسید، بی هوازی ها ترکیبات آلی پیچیده را به اسیدهای آلی فرار ساده تر و زنجیره ای کوتاه تجزیه می کنند.

مرحله دوم ، که به عنوان مرحله تولید متان شناخته می شود ، شامل دو مرحله است: استئوژنز، جایی که بی هوازی ها اسیدهای آلی را سنتز کرده و استات، گاز هیدروژن و دی اکسید کربن را تشکیل می دهند و متانوژنز، جایی که میکروارگانیسم های بی هوازی بر روی این مولکول های تازه شکل گرفته عمل کرده و گاز متان و دی اکسید کربن را تشکیل می دهند. این محصولات جانبی را می توان برای استفاده به عنوان سوخت بازیابی کرد، در حالی که فاضلاب را می توان برای تصفیه و یا تخلیه بیشتر هدایت کرد.

تصفیه بی هوازی شرکت کمال صنعت

شرکت فنی و مهندسی کمال صنعت دارای بیش از 30 سال تجربه در زمینه طراحی و تولید سیستم های تصفیه بی هوازی فاضلاب برای طیف وسیعی از صنایع و برنامه های کاربردی است، بنابراین برای برقراری ارتباط با مشاوره و کارشناس یا یک مهندس یا درخواست قیمت، با ما تماس بگیرید.

ما می توانیم مراحل توسعه راه حل مناسب و هزینه واقعی برای نیازهای سیستم تصفیه آب خاص شما را طی کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات و فناوری هایی که شرکت فنی و مهندسی کمال صنعت ارائه می دهد، از صفحه ما در مورد راه حل های تصفیه فاضلاب در اینجا دیدن کنید.

لطفا به این مطلب رای بدهید
فهرست